Kérdése van? Hívjon minket! +36 30 542 8892

Kávé illóolaj Gladoil / Fleurita illat illatkeverék illó olaj 10 ml
Kávé illóolaj Gladoil / Fleurita illat illatkeverék illó olaj 10 ml
660 Ft

Kávé illóolaj Gladoil / Fleurita illat illatkeverék illó olaj 10 ml

Aromalámpában használva kellemes illatot, közérzetet biztosít otthonunkban, egyéb helyiségekben.

Használata: emulgeálással készült krémek illatosítására balzsamok, olajok, vízmentes készítmények illatosítására higiéniai termékek illatosítására tusfürdőkbe, szappanokba.

A kozmetikai és higiéniai termékekbe az illatolajat a végső fázisban adagolják, hidegen. Adagolása: 0,2 - 1% krémekbe 1 - 3% testápolókba, balzsamokba, olajakba, vajakba 0,2 - 0,5% tusfürdőkbe 2 - 4% szappanokba 1 - 3% dezodorokba 20 - 30% folyékony- és szilárd parfümökbe.

Raktáron
660 Ft
Részletek

Illóolajakról átfogóan

 

 

Az illóolajok tömény folyadékok, melyek illékony vegyületeket tartalmaznak, növényekből vonják ki őket lepárlási, hidegen sajtolási eljárással. Illatuk jellemző az adott növényekre, melyekből kivonták őket. Mivel valódi tömény eszencia, ezért csak kis mennyiséget kell használni. Forráspontjuk önmagában 150-300 ℃, vízzel keverve már 100 ℃.

Használhatóak parfümériában, aromaterápiában, kozmetikai iparban, gyógyszeriparban: légtérbe párologtatva, közvetlenül inhalálva, fürdőolajként, kenőcsökbe, krémekbe. Aromalámpában párologtatva mindig vízbe kell cseppenteni, fürdő vagy masszázsolajként mézbe vagy zsíros keverve alkalmazható.

Már az ókorban is előszeretettel használtak illóolajokat, elsősorban testápolás, illatosítás céljából.

Arábia, Perzsia jelentős mértékben használt szantált, mirhát, cédrust, ciprust, fenyőt, borókát és rózsát.

Az egyiptomiak az illóolajok baktériumölő és konzerváló hatását becsülték: gazdagabbak a cédrust és mirhát, míg a szegényebbek fahéjat, szantált és kakukkfüvet használtak. Az egyiptomi sivatagos éghajlat szükségessé tette az illóolajos bőrápolást, így ők foglalkoztak elsőként aromaterápiával.

A kínai kultúrában már időszámításunk előtt 2700-ban feljegyeztek fahéj, bors és gyömbér használatot. A gyömbért erősítőszerként, fájdalom-, láz-, köhögéscsillapításra, kígyómarásra és szembajok ellen, míg a jázmint szépségápolásra alkalmazták.

Az indiaiak a sebesültek kezelésére szantálfaolajat, pacsulit, benzoét és rózsafát és szegfűszeget használtak. A masszsázsaik elengedhetelen részét képezték az illóolajok.

A görögök és rómaiak nagyra becsült orvossága volt a zsálya, kakukkfű. Testápoló illóolajaik legkedveltebb változata az erdei fenyő volt.

 

 

Felhasználási javaslataink

 

Ajánljuk használni:

  • pumpás flakon vizébe csepegtetve illatosító vízként
  • szappangyártáshoz
  • felmosóvízbe
  • öblítőként mosáshoz
  • szépségápolásra való olajba, vajba keverve testápoló, masszázsolajként (hordozóolaj, sheavaj)
  • párologtatva aromalámpában
  • szaunázáshoz
  • fürdővízbe keverve (előtte hordozóolajban, mézben hígítva)

 

Bővebben:

  • A jó közérzet, kellemes éltérzés, gyógyhatás, egészségmegőrzés, romantika és meghittség elérésére, stressz oldására, szépségápolásra használható.

 

  • Természetes alapú vegyszermentes háztartási szerekhez: mosáshoz, takarításhoz, fertőtlenítéshez, egyéb házi munkához használható önmagában, ill. pl ecet, mosószappan, mosódió, mosószóda mellett. Alkalmazható pl. rózsaolaj öblítőként, felmosáshoz fenyőolaj, bútorápolóként. Az illóolaj alkalmazás lehetőségeinek csak az emberi ötletesség szab határokat.

 

  • Külsőleges használat előtt mindenképp végezzünk bőrpróbát: adott bőrre adott illóolaj allergéneket tartalmazhat, így előtte cseppentsünk 1-2 cseppet a tesztelendő bőrfelületre, pl. alkar, csukló, könyökhajlat. Ujjal dörzsöljük be az olajat, majd 5 perc múlva ellenőrizzük a felületet. Ha a bedörzsölés helyén bőrpír keletkezett, ne használjuk külsőleges alkalmazásra! Jegyezzük fel, melyik típusú olajat nem bírjuk.

 

  • Inhalálás: légzőszervi megbetegedések kezelésében segít, hatékonyan pusztítja el az orr nyálkahártyáján megtelepedő baktériumokat, csökkentik a gyulladásos folyamatokat, segítik a váladék elfolyósítását, kiürülését. Naponta akár többször is ismételhető a folyamat, fontos, hogy az inhalálást követően egy órán át ne menjünk ki a hidegbe, óvjuk átmelegedett arcüregünket a hirtelen lehűléstől.

 

Oldat készítése: meleg (nem forró) 1 liter vízhez 5-7 csepp illóolajat cseppentsünk, majd fölé hajolva fejünket letakarva, csukott szemmel inhaláljunk legfeljebb 10 percig (7 éves kor alatt ne alkalmazzuk).

 

 

Az öt legjobb illóolaj inhaláláshoz:

  1. Teafa

A teafa illóolaja széles spektrumú baktériumölő és vírusölő tulajdonsággal bír. Az egyik legismertebb és legnépszerűbb illóolaj a világon.

 

  1. Levendula

Kiemelkedő légúti megbetegedések kezelésében. Hatékony nyákoldó és köptető hatású, ugyanakkor a baktériumok és a vírusok ellen is erőteljesen lép fel.

 

  1. Borsmenta

Légzést könnyítő, fellazítja a letapadt váladékot. Kevesebb cseppszámot használjunk más olajakhoz képest, mivel intenzitása miatt ingerlő lehet.

 

  1. Eukaliptusz

A légutak doktora. Vírus elleni hatása kiemelkedő, ugyanakkor gyulladáscsökkentő és nyákoldó tulajdonsága is erőteljes.

 

  1. Fenyő

Köhögéscsillapító, nyákoldó és gyulladáscsökkentő hatású illóolaj. Felszabadítóan hat a légzőrendszerre.

 

  • Arcgőzölés: készülékek és kozmetikus pótlására otthoni módszer az arc bőrének ápolására. A gőz kinyitja a pórusokat, az ott megrekedt piszok és faggyú pedig távozik a bőrből. A meleg gőznek köszönhetően felpörög a vérkeringés is. A gőzölést kúraszerűen is lehet végezni, pl két héten át heti 3x.

 

Forraljunk fel vizet, majd egy széles hőálló tálba öntsük, törölközővel hajoljunk fölé. Nem szabad nagyon közel tartani az arcot a vízhez, hogy ne legyen kellemetlen az eljárás.

 

A vízgőz jótékony hatásait fokozhatod különböző illóolajokkal. Csepegtessünk 1l forró vízbe 10-15 cseppet.

 

  • Aromaterápiás párologtató oldat készítése: 1 dl vízben oldjunk fel 2-3 csepp illóolajat, majd az oldatot helyezzük aromalámpába, párologtatóba

 

  • Szauna: A szaunakanálban lévő vízbe cseppentsünk 2-3 csepp illóolajat, majd öntsük a forró szaunakövekre. Figyelem! Soha ne öntsünk vagy csepegtessünk hígítatlan illóolajat a forró szaunakőre.

 

  • Szájvíz készítése: 100ml (lehetőleg desztillált) vízhez adjunk 4-6 csepp illóolajat, rázzuk össze, majd öblögessünk és gargarizáljunk vele de ne nyeljük le. Használat előtt végezzünk bőrpróbát!

 

  • Masszázsolaj készítése: 100ml hordozóolajba (avokádóolaj, jojobaolaj, szőlőmagolaj, olivaolaj, gyógyszertári paraffinolaj) csepegtessünk 30-40 csepp illóolajat, keverjük el. Azonnal használható. Használat előtt végezzünk bőrpróbát!

 

  • Aromafürdő készítése: Kevés mézben vagy tejszínben keverjünk el 3-15 csepp illóolajat, a fürdő céljától függően. A keveréket öntsük bele a kb. 38°C-os fürdővízbe. Ügyeljünk, hogy a fürdő ne tartson 15-20 percnél tovább. Ne alkalmazzuk 5 éves kor alatt. Használat előtt végezzünk bőrpróbát!

 

  • Légfrissítő oldat készítése: 500ml oldat készítéséhez csepegtessünk 50ml alkoholba 15-25 csepp illóolajat, tetszés szerint többfélét is lehet. Jól keverjük el az olajat az alkoholban. Egy tiszta szórófejes flakonba öntsünk 450ml tiszta vizet, erre öntsük az alkoholos keveréket, majd jól rázzuk össze.

 

  • Textilöblítő készítése: Egy evőkanál 10%-os ecetbe cseppentsünk 10-20 csepp illóolajat a kívánt illatból, helyezzük a mosógép öblítőszeres tartályába

 

  • Illóolajok alkalmazása a bőrön: Az illóolajok alkalmazásának sokféle módja van, ezek közül az egyik, amikor a csukló belső felére cseppentünk illóolajat. Ez az alkalmazási lehetőség akkor ajánlott, amikor az adott illattal lelki folyamatokra kívánunk hatást gyakorolni. A csuklóra cseppentett illóolajat vagy illóolaj keveréket többször, mélyen megszagoljuk, és ily módon befolyással bírhatunk az érzelmi és a mentális folyamatokra is.

 

Ha tömény állapotában irritációt okoz, ajánlott a bőrön való alkalmazás előtt az illóolajat növényi olajjal keverni. A növényi olajat ebben az esetben hordozóolajnak nevezik. Hordozóolaj bármilyen növényi olaj lehet, ebben az esetben ugyanis a cél az illóolajok hígítása.

 

  • Illóolajok az állatok védelme érdekében: csepegtessünk kedvencünk nyakára, nyakörvére, farkához pár csepp illóolajat, vigyük fel egyenletesen szőrére az oldatot, így a kellemetlen tömény illatot elkerülik a vérszívók.

A Geránium (rózsamuskátli) illóolaj kiváló erre a célra, ugyanis természetes repellens hatású, a kullancsok kifejezetten kellemetlennek találják a könnyű citromos, lágyan rózsás, virágos és gyógynövényes illatát. A geránium olaj mellett a levendula olaj, a citromfű és a borsmenta olaj szintén természetes megoldást nyújtanak a kullancsok ellen, ezenkívül kiváló bőrfertőtlenítő hatással is rendelkeznek, melyek nem csak a kullancsokat, hanem a szúnyogokat is távol tartják. Az összetevők a megfelelő koncentrációban egymás hatását erősítve, illetve kiegészítve hozzák létre a rendkívül intenzív és komplex védelmi mechanizmust.

 

Tárolása: fénytől óvott, hűvös helyen tárolandó!

Adatok
Cikkszám:
GOKAVE
Hasonló termékek